בקניה מעל ₪500 משלוח עד הבית בחינם!

אודות

אודות

בשנת 1882 דרכו לראשונה מיכאל ומלכה חמילצקי על אדמת זיכרון יעקב, לאחר שעלו מליטא. מיכאל נבחר על ידי הברון רוטשילד לטעת כרמים באזור, ומאותו יום החלו ההרמוניה והקשר העמוק בין בני המשפחה לאדמה ולכרם. המשפחה התיישבה בשפייה הסמוכה, המוקפת כיום כרמים רחבי ידיים, והחלה במלאכת עיבוד האדמה וגידול הכרמים. בשנת 1925, אירחה המשפחה את המשורר חיים נחמן ביאליק, בתודה לאירוח החם הציע להם המשורר את השם "תשבי"- תושב שפיה בארץ ישראל.

הקודם
הבא

בשנת 1984, עברה תעשיית היין בארץ משבר חמור ומחיר הענבים צנח. יתרה מכך, אף יקב לא היה מוכן לקנות כמויות גדולות של ענבים. באותה תקופה הוצף השוק בענבי מוסקט, זן ענבים שהיווה את חלק הארי בגידול הכרמים של המשפחה. בעקבות המשבר החלטתי לפרוש מקואופרטיב "כרמל מזרחי" ולפתוח יקב קטן משלי. לגדל כרמים וליצר יין מהתוצרת שלי, נראה לי בזמנו כדבר הטבעי לעשות. בתחילת הדרך נקרא היקב על שם הברון רוטשילד "יקבי הברון" ובהמשך שינינו את השם לשם "יקבי תשבי" שם המשפחה.

כיום עובדים ביקב כל בני המשפחה. נילי אשתי מנהלת את חנות היקב ומרכז המבקרים. גולן בני הינו היינן וסמנכ"ל היקב. גולן גדל עם היקב והיקב גדל בזכותו. כשהחלטנו להקים מזקקה במקום, הוא נסע לקוניאק שבצרפת, למד את שיטת הזיקוק "אלמביק" ויישם אותה לעשיית ברנדי המיושן בחביות עץ אלון. בזכות הברנדי זכינו לכבוד גדול בארץ ובעולם ובתואר הברנדי הטוב בעולם בתחרות ה-"IWSC" שנערכה בלונדון. אושרה, בתי טיילה בעולם ופתחה עבור היקב את השוק העולמי, ייסדה את בית הקפה והיין שלנו במרכז זיכרון יעקב ואת סדרת מוצרי הגורמה "Fine Food by OshraTishbi". בני הבכור מיכאל, עורך דין במקצועו, עוסק גם הוא בגידול כרמי המשפחה.המאמץ המשותף והמסירות של משפחתנו יוצרים ביקב את האיזון המושלם בין  מקצועיות מחד וחמימות משפחתית מאידך.

בשנת 2010 החל היקב לייבא מצרפת את מותג שוקולד הפרימיום VALRHONA ולהתמקצע בתחום השוקולד והאפייה, בד בבד נבנתה במקום מאפייה עם תנור LE PANYOL המיובא אף הוא מצרפת. כמו כן מייבא היקב את המותגים CRUZILLES ו SOSA, אף הם בתחום מוצרי הגורמה לאפייה מקצועית.

מאז ועד היום היקב גדל והתפתח וכיום מייצר כמיליון בקבוקים לשנה. היקב כולל בתוכו גם מסעדה ומתחם BBQ GARAGE וכן מרכז מבקרים המציע  טעימות יין ושוקולד.

יונתן תשבי

כל אתר היקב מונגש באופן מלא לנכים.  האתר כולו נמצא במפלס אחד, קיימים שירותים לנכים וכן ישנה חניית נכים לרכבים גדולים וקטנים.

מרכז המבקרים מונגש לנכים.

המסעדה החלבית  מונגשת לנכים.

אתר הברביקיו מונגש לנכים.

המאפייה מונגשת לנכים.

מרכז המבקרים מונגש לנכים.

פרטי רכזת הנגישות ביקב תשבי:

שם: אושרה מלצר

טלפון: 04-6380434

דוא"ל: finefood@tishbi.com

 

 

דילוג לתוכן