כרמים

האמרה “העבר הוא הנביא הטוב ביותר של העתיד” תואמת את התפיסה המסורתית- חדשנית בה פועל יקב תשבי. יחד עם היותנו יקב מסחרי ומודרני, אנו עדיין שומרים בקפדנות על אשכולות הענבים המופקים מהכרמים בבעלותנו, באופן ידני. הפיזור הגיאוגרפי של הכרמים שלנו, מתוכנן בקפידה לאזורים האופטימאליים לגידול גפני יין משובחים, משדה בוקר בדרום ועד רמת הגולן בצפון ומקנה לכל יין ייחודיות ומרקם מעניין כתוצאה מהשוני האקלימי ואופי הקרקע של כל איזור ואיזור. היינות מסדרות אסטייט וספיישל רזרב מיושנים בחביות עץ אלון מיערות שונים בצרפת ובארה”ב ואלה מוסיפים טעמים וניחוחות האופיינים לאזורי גידול עצי האלון, היוצרים, להנאת הלוגם, יינות בעלי טעמים שונים ותכונות שונות.
כרמים יקב תשבי

איזור גליל עליון: כרם בן זמרה

כרם בן זמרה, איזור מצטיין לגידול ענבים בישראל. הכרם ממוקם באזור הררי בגובה של 700 מ’ ומניב ענבים האופיינים לאקלים קריר, בעלי עוצמה ואופי אינטנסיבי מיוחד. אדמת הכרם מתאימה במיוחד לגידול גפני ענבים ליין, בשל הרובד התת-קרקעי שלה, המכיל גיר. הטמפרטורות בכרם נשארות נמוכות גם ביום וגם בלילה. כתוצאה מכך ניחנים הענבים בשיעורי חומציות גבוהים, תהליך הבשלתם איטי, והם נבצרים רק באמצע אוקטובר. שילוב תכונות אלו מאפשר לייצר מהם יינות ששיעור האלכוהול הפוטנציאלי בהם הוא כ 13%- .

כרם בן זמרה

איזור גליל תחתון: כפר תבור

למרגלות הר תבור, גדלים כרמים של סוביניון בלאן, פרנץ קולומבר ,שרדונה, קברנה סוביניון ומרלו. הכרמים גדלים על סוג אדמה אדומה, עשירה מאוד, אוורירית ומצטיינת ביכולת ספיגה מעולה. האווריריות שבה מושגת באמצעות חלוקי הנחל הפזורים בה,המיקום הנו בשיפוע הדרומי של הר תבור, דבר המעניק לגפנים שעות שמש במינון אופטימאלי. הענבים הגדלים בכרמים אלו מיועדים בעיקרם ליינות סדרת “תשבי”.

איזור השומרון: זכרון יעקב

סביבת זכרון יעקב נבחרה כבר בסוף המאה ה – 19 על ידי הברון רוטשילד כאזור נבחר ומובחר לגידול גפני יין איכותיים. הניסיון של משפחת תשבי בגידול גפנים נפרש על פני חמישה דורות, המשפחה מגדלת ומטפחת את כרמיה הפרושים על שטח של כ- 250 דונמים, ממרגלות הר הכרמל ועד קילומטרים ספורים מקו חוף הים התיכון. הרוחות הנושבות מאזור הים ממתנות את החום הכבד בעונת הקיץ ומביאות עמן ערפילי בוקר, המגנים על הכרמים. אדמת הגידול באזור זה מגוונת, מאדמה אדומה ושחורה ועד אדמת גיר לבנה. זני הענבים ניטעים על סוג האדמה המתאימה לגידולם, כדוגמת יין השרדונה מסדרת יונתן תשבי ספיישל רזרב, אשר זכה במדליית זהב. היין מיוצר מענבי שרדונה הגדלים אך ורק על סוג אדמה שחורה, אשר מניבה יבול איכותי במיוחד, כ 700- ק”ג לדונם, ללא השקיה. כרמי הקברנה סוביניון ניטעו על אדמת גיר לבנה המאופיינת ביבול כמותי קטן, תוך כוונה לקבל ענבים משובחים ביותר.

זכרון יעקב

איזור הרי יהודה

בגובה של 800-900 מ’, גדלים הכרמים על אדמת גיר לבנה ומניבים ענבי שרדונה, פינו נואר, קברנה פראנק, קברנה סוביניון ומרלו, אשר מהם מיוצרים היינות האלגנטיים ביותר של יקבי תשבי. האזור מאופיין באקלים יבש ומשבי רוח קרירים. ערבי הקיץ קרירים עוד לפני שקיעת השמש, בשל מיקומם של הכרמים בגובה ובצד המערבי הפתוח. בשעות הלילה והבוקר המוקדמות יורדות הטמפרטורות באופן משמעותי, תופעה המסייעת בגידול ענבים בעלי ארומת קאסיס וחמוציות בעלי טאנינים מורגשים בעדינות ולאורך זמן, בדומה ליינות בורדו )סנט ג’וליאן, פוילאק(. בשל האקלים הקר מתבצע הבציר באמצע אוקטובר ולעיתים נמשך עד נובמבר.

איזור הנגב: שדה בוקר

בגובה 500 מ’, גדלים הכרמים על אדמה מדברית ונהנים מאקלים יוצא דופן ומאווירה היסטורית רבת משמעות. גידולי גפנים בסביבה זו מהווים את התגשמות חזונו של דוד בן- גוריון להפריח את השממה בנגב. מחקרים ארכיאולוגיים בעיר הנבטית הקדומה “עובדת” מוכיחים כי עוד לפני כ 1000- שנה, גידלו באזור גפנים לייצור יין מקומי. כיום מטופלים הכרמים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת של מערכת השקיה מתוחכמת והיבול מצומצם בכוונה תחילה, על מנת לחסוך במים ועם זאת להגיע לאיכות גבוהה של ענבים. זני המרלו והקברנה סוביניון מניבים ענבים קטנים במיוחד, בעלי קליפה עבה בגוון אדום עמוק ומלאי טאנינים, בשל הימים החמים והיבשים והרוחות הקרירות הנושבות בלילה. אלו יוצרים יינות משובחים עם יכולת השתבחות ויישון לטווח ארוך.

שדה בוקר