כרמים

האמרה “העבר הוא הנביא הטוב ביותר של העתיד” תואמת את התפיסה המסורתית- חדשנית בה פועל יקב תשבי. יחד עם היותנו יקב מסחרי ומודרני, אנו עדיין שומרים בקפדנות על אשכולות הענבים המופקים מהכרמים בבעלותנו, באופן ידני. הפיזור הגאוגרפי של הכרמים שלנו, מתוכנן בקפידה לאזורים האופטימליים לגידול גפני יין משובחים, משדה בוקר בדרום ועד רמת הגולן בצפון ומקנה לכל יין ייחודיות ומרקם מעניין כתוצאה מהשוני האקלימי ואופי הקרקע של כל איזור ואיזור. היינות מסדרות אסטייט וספיישל רזרב מיושנים בחביות עץ אלון מיערות שונים בצרפת ובארה”ב ואלה מוסיפים טעמים וניחוחות האופייניים לאזורי גידול עצי האלון, היוצרים, להנאת הלוגם, יינות בעלי טעמים שונים ותכונות שונות.
כרמים יקב תשבי

איזור גליל תחתון: כפר תבור

למרגלות הר תבור, גדלים כרמים של סוביניון בלאן, פרנץ קולומבר ,שרדונה, קברנה סוביניון ומרלו. הכרמים גדלים על סוג אדמה אדומה, עשירה מאוד, אוורירית ומצטיינת ביכולת ספיגה מעולה. האווריריות שבה מושגת באמצעות חלוקי הנחל הפזורים בה,המיקום הנו בשיפוע הדרומי של הר תבור, דבר המעניק לגפנים שעות שמש במינון אופטימאלי. הענבים הגדלים בכרמים אלו מיועדים בעיקרם ליינות סדרת “תשבי”.

איזור השומרון: זכרון יעקב

סביבת זכרון יעקב נבחרה כבר בסוף המאה ה – 19 על ידי הברון רוטשילד כאזור נבחר ומובחר לגידול גפני יין איכותיים. הניסיון של משפחת תשבי בגידול גפנים נפרש על פני חמישה דורות, המשפחה מגדלת ומטפחת את כרמיה הפרושים על שטח של כ- 250 דונמים, ממרגלות הר הכרמל ועד קילומטרים ספורים מקו חוף הים התיכון. הרוחות הנושבות מאזור הים ממתנות את החום הכבד בעונת הקיץ ומביאות עמן ערפילי בוקר, המגנים על הכרמים. אדמת הגידול באזור זה מגוונת, מאדמה אדומה ושחורה ועד אדמת גיר לבנה. זני הענבים ניטעים על סוג האדמה המתאימה לגידולם, כדוגמת יין השרדונה מסדרת יונתן תשבי ספיישל רזרב, אשר זכה במדליית זהב. היין מיוצר מענבי שרדונה הגדלים אך ורק על סוג אדמה שחורה, אשר מניבה יבול איכותי במיוחד, כ 700- ק”ג לדונם, ללא השקיה. כרמי הקברנה סוביניון ניטעו על אדמת גיר לבנה המאופיינת ביבול כמותי קטן, תוך כוונה לקבל ענבים משובחים ביותר.

זכרון יעקב

איזור הרי יהודה

בגובה של 800-900 מ’, גדלים הכרמים על אדמת גיר לבנה ומניבים ענבי שרדונה, פינו נואר, קברנה פראנק, קברנה סוביניון ומרלו, אשר מהם מיוצרים היינות האלגנטיים ביותר של יקבי תשבי. האזור מאופיין באקלים יבש ומשבי רוח קרירים. ערבי הקיץ קרירים עוד לפני שקיעת השמש, בשל מיקומם של הכרמים בגובה ובצד המערבי הפתוח. בשעות הלילה והבוקר המוקדמות יורדות הטמפרטורות באופן משמעותי, תופעה המסייעת בגידול ענבים בעלי ארומת קאסיס וחמוציות בעלי טאנינים מורגשים בעדינות ולאורך זמן, בדומה ליינות בורדו )סנט ג’וליאן, פוילאק(. בשל האקלים הקר מתבצע הבציר באמצע אוקטובר ולעיתים נמשך עד נובמבר.

איזור רמת הגולן

כדי לקבל אזור איכותי לגידול יין, יש צורך בשילוב של שלושה תנאים – אדמה, גובה ואקלים. רמת הגולן – הודות לגובהה הרב, אדמת הבזלת שלה ותנאי מזג האוויר הייחודיים לה – משמשת אזור אידיאלי לגידול זנים קלאסיים ואיכותיים של ענבי יין.
רמת הגולן היא רמה בזלתית שכוסתה בהתפרצויות געשיות לפני 1 עד 2 מיליון שנים. למבנה הקרקע יש בנוסף גם מאפיינים שונים לאורך הרמה, באזורים השונים. השינויים נובעים בעיקר מגיל הקרקע, מקורה והתפתחותה.
הקרקעות למורדות התילים, למשל, התפתחו על תשתית של טוף, והן קרקעות מנוקזות היטב בעומק בינוני, אך עם זאת לא אבניות. לעומתן, במרכז הגולן (בעיקר), אנו מוצאים קרקעות רדודות ואבניות מאוד, המכילות אבני בזלת בגדלים שונים. בדרום הגולן הקרקעות מבוגרות יותר, עמוקות מאוד ופחות אבניות. שטח מישורי מוגבה בצפון מעל 1000 מ׳ מעל פני הים ואדמת בזלת, בדרום הרמה 300 מ׳ מעל פני הים ואדמת גיר. בצפון רמת הגולן לילות הקיץ קרירים ובחורף יורד שלג בפסגות ההרים.
מיקומם של הכרמים בצפון רמת הגולן, באזור בו קיימים תנאי אקלים אידיאליים, מאפשרים מנות קור גבוהות המטיבים עם כרמי היין ומביאים לבצירים של ענבים איכותיים.