שוקולד וולרונה VALRHONA

שוקולד valhorna

בשנת 1922 קונדיטור אומן, אלבריק גיורונט, הקים מפעל שוקולד, בשם The Chocolaterie du Vivarais ״ בטן ל׳רמיטג׳ (צרפת) הידוע היום כ״וולרונה״. חברת VALRHONA פיתחה להט מיוחד לנטוע, למיין ולערבב פולי קקאו באיכות מעולה שאותם הביאה מכל קצוות תבל, ומהם ליצר שוקולד באיכות יוצאת דופן.

בניגוד למקובל בתעשייה, VALRHONA אינה רוכשת את הקקאו הדרוש ליצור השוקולד משווקים אקראיים או בלתי יציבים, אלא מעורבת בעצמה בנטיעה, במיון ובערבוב פולי הקקאו. לגבי VALRHONA , האיכות אינה מתבטאת במקור הקקאו בלבד, אלא נקבעת כתגובה לדרישות מחמירות הנובעות מהלהט לטעם מושלם. העירוב של פולי קקאו מזנים ומקורות שונים, נועד להביא לכלל מיצוי את הפוטנציאל הארומטי המלא של ההרכב המיוחד. הטעם של מוצרי VALRHONA קיבל הכרה, הן מאנשי מקצוע והן מאניני שוקולד, להיותו ישיר, ייחודי, מורכב… בשתי מילים, יוצא דופן.

שוקולד VALRHONA

במהלך 15 שנה ומעלה, פיתחה חברת וולרונה ספריית קקאו״, מאגר מידע שבו נרשם כל הידע אודות הטעם והגוון של כל זן של קקאו שנבחן. בהתבסס על מקור ידע זה, יורכבו השוקולדים העתידיים. ב VALRHONA ,הטעם הינו קנה המידה המהותי ביותר לאיכות, והמעבדה שלנו לניתוח חושי היא בין האקסקלוסיביות ביותר בענף. למעלה מ 160- אנשי תעשיית השוקולד מרכיבים את ועדות הטעימה של חומרי הגלם והמוצרים במהלך פיתוח המוצר הסופי.